Vraví sa, že jediným doplnkom muža by mali byť hodinky. Dovolím si však vyjadriť totálny nesúhlas a pripravil som pre vás zoznam 5 doplnkov, ktoré by mali byť podľa mňa súčasťou výbavy každého muža.

A čo viac, zameral som sa na také doplnky, ktoré vďaka svojej kvalite a nadčasovosti stačí kúpiť pri dobrej starostlivosti raz za dlhé roky.

Nie je nutné to ďalej obkecávať, poďme rovno na to.

Peňaženka na karty

Aj najlepšie oblečení muži v slovenských uliciach často trpia dvoma hlavnými “nešvármi”, ktoré totálne kazia celkový dojem – sú to špinavé topánky a tučné peňaženky vo vreckách.

No žijeme v roku 2018 a vo svete, kde budeme čoskoro fungovať absolútne bez papierových peňazí a s minimom fyzických dokladov. Faktom je, že vo vašej tučnej peňaženke možno zrejme 80% obsahu odstrániť vďaka digitalizácii kariet, či jednoducho tým, že vypracete zbytočný bordel.

Zrazu zistíte, že je vaša peňaženka naozaj zbytočne veľká.

Aj preto existujú peňaženky na karty, ktoré obsiahnu naozaj len tie najdôležitejšie karty a pár bankoviek k tomu. Navyše vám vaše elegantné plátené nohavice a vôbec všetci okoloidúci ľudia s módnym cítením poďakujú.

Osobne som fanúšikom týchto minimalistických peňaženiek od českej značky Danny P.

 

Prémiová taška

Verím, že pre každého gentlemana nie je súčasná móda ladviniek cez plece témou, no faktom je, že našu každodennú výbavu niekde nosiť musíme. A ruksaky? Nie že by dnešné dizajnové vyzerali zle, no s batohom ku košeli či obleku budete vyzerať ako chlapec zo základnej školy, ktorého mama obliekla, pretože sa v škole ten deň práve fotí.

No a potom sú tu tašky do ruky.

A keďže kvalitná kožená taška dokáže vydržať pri správnej starostlivosti aj celé generácie, je to vec, do ktorej sa oplatí investovať – z dlhodobého hľadiska ušetríte. Navyše, full grain koža má jednu nádhernú vlastnosť – čím je staršia, tým s vekom získava tzv.patinu a je teda o to krajšia. Doslova teda zreje s vami.

Kožené tašky sú praktické, vyzerajú výborne a majú punc luxusu.

Tieto tašky z dielne českej značky Danny P. sú vyrobené z najkvalitnejšej talianskej full-grain kože a ak s nimi budete zaobchádzať dobre, poslúžia ešte aj vašim vnúčatám.

Kvalitné ponožky

Ak máte trochu módneho vkusu a hygieny, ponožky sú vec, do ktorej sa oplatí investovať. Nie až príliš, pretože ako hovorí Tom Ford, “spodné prádlo by ste mali každých 6 mesiacov vyhodiť”, ale dosť na to, aby vám nenapáchli po troch krokoch v lepších topánkach.

S ponožkami je tu však jeden problém – trend “vtipných”, výrazných, farebných ponožiek, ktoré sa z pre mňa záhadného dôvodu stali trendom. Ak ich máte, dajte ich mladšiemu bratovi alebo ich rovno vyhoďte.

Jednak berú pozornosť zvyšku vášho outfitu a druhak doslova kričia: “Hej ty, pozri sa na mňa! Som síce oblečený ako muž, no stále som dieťa.”

Zamerajte sa na vlnené ponožky základných farieb (čierne, šedé, navy), ktoré poslúžia na každý účel.

Nadčasové slnečné okuliare

Pekné okuliare dodajú extra iskru čomukoľvek elegantnému, čo máte práve na sebe.

Takto, jednotlivé dizajny okuliarov prichádzajú a odchádzajú. Potom je tu však pár dizajnov, ktoré nevyjdu z módy nikdy. Je to napr. preslávený model “Wayfarer”, ktorý Ray Ban predstavil už v roku 1952 a nosili ich na sebe takí frajeri, ako David Beckham či Bob Dylan.

Dobrá vôňa

Ťažko povedať, či možno vôňu nazvať módnym doplnkom. Čo je však isté je fakt, že dobrá vôňa dokáže váš outfit povzniesť do výšin. Prečo? Pretože už samotná vôňa napovedá to, kým ste a čo máte radi.

Ak mám hovoriť o osobných preferenciach, najviac na mňa zapôsobili vône “Note de Yuzu” od Jamesa Heeleyho a “Nea” od Jul et Mad, ktoré som objavil v predajni niche parfémov 1907 v Košiciach (sú aj v Bratislave), z cenovo dostupnejších vôní sú veľmi príjemné veci od tradičnej britskej značky Taylor of Old Bond Street.

Shopping cart

Total
Shipping and discount codes are added at checkout.
Checkout