Jednoduchá otázka. Ako často by si mal gentleman umývať vlasy?

Otázka tak jednoduchá, že sa na odpovedi nik nevie zhodnúť. Väčšina z nás tak nejak prirodzene pri pravidelnej rannej sprche otvorí fľašku a šampónom si tie vlasy prejde. V skutočnosti to však také jednoduché nie je.

Vlasy sú veľmi jemné a ak sa o ne nebudeme adekvátne starať, čoskoro o ne prídeme. Potom len prídu skutočné výčitky. V tomto prípade však “starať sa” znamená starať sa o trochu menej.

Aby teda všetko bolo tak, ako má byť, pozreli sme sa na túto problematiku zblízka.

Vlasy si treba umyť každý druhý deň

Ak by sme to mali zjednodušiť, umývajte si vlasy obdeň. Špeciálne to platí pri klasických, kratších strihoch.

V prípade dlhších vlasov sa to trochu komplikuje. Nie je jednoduché povedať, ako často by ste si mali presne vlasy umývať, závisí aj od miery mastenia sa. Všeobecne by to však malo byť raz za 3 až 4 dni.

Výnimkou je prípad, keď bojujete proti lupinám, vtedy je vhodné každodenné umývanie. Samozrejme s adekvátnym produktom.

 

Pozor na výber produktu

Najčastejší problém, ktorý muži robia pri umývaní vlasov, je množstvo produktu. Väčšina mužov ho jednoducho používa príliš veľa. Je to spôsobené aj tým, že lacnejšie a menej kvalitné šampóny tak dobre nepenia a preto máme tendenciu použiť ho podstatne viac. Šampón by sme však mali aplikovať v naozaj malom množstve, obzvlášť pri vlasoch, ktoré sa mastia pomalšie sú teda pred umytím relatívne suché.

Kondicionér pre mužov? Áno, ale..

Čo sa týka kondicionéru, ten je dôležité používať najmä v prípade, že sa vám vlasy poriadne nemastia a sú teda väčšinu času suché. Vtedy je vhodné použiť ho spolu so šampónom pri každom umývaní vlasov. V prípade rýchlejšie mastiacich sa vlasov stačí použiť kondicionér pri každom druhom až treťom umytí.

Shopping cart

Total
Shipping and discount codes are added at checkout.
Checkout