Nie že by to bolo pre každého, no pre tých, ktorí zvažujú túto cestu, máme článok.

Ak sa nad tým zamyslíte, je to ako vinylové platne. Stará škola si stojí za tým, že platne sú jediný spôsob, ako si užiť hudbu. No novšie generácie vedia, že existuje napríklad také Spotify, ktoré dodáva hudbe úplne nový rozmer.

Treba si však povedať aj o druhej stránke – otvorené vzťahy síce navonok pôsobia ako vzrušujúca alternatíva, no sami o sebe sú nesmierne náročné na zmanažovanie. Takže než ponoríte prst do vody, nechajte si poradiť. Tu je 5 tipov, ako sa pri takýchto vzťahoch správať, najmä s ohľadom vašu primárnu partnerku..

Nestláčajte spúšť okamžite

Než si nainštalujete Tinder alebo napíšete čerstvo rozvedenej mamičke, ktorú ste stretli na hodine jógy, buďte si istí, že vaša partnerka je tomuto nápadu naklonená tiež. To, že ju striaslo, pozrela do zeme a ledva zo seba dostala “áno” neznamená, že je to podľa nej dobrý nápad. 

Jediný spôsob, ako naozaj zistiť, či je vaša partnerka idee otvoreného vzťahu naklonená je otvorený rozhovor. Takisto treba povedať, že nie je vhodné vyvíjať akýkoľvek nátlak a ak si život bez ostatných možností neviete predstaviť a vaša partnerka je zásadne proti, je lepšie vzťah ukončiť, než si navzájom zbytočne ubližovať a žiť v napätí.

Rovnosť pre všetkých

Ak sa obaja rozhodnete pre otvorený vzťah, gratulujeme! Teraz prichádza tá najhoršia časť. 

Muži totiž pri vyjednávaní o otvorenom vzťahu často myslia na svoju kolegyňu v úzkej sukni, no väčšinou nemyslia na to, že vlastne súhlasia s tým, aby si to ich partnerka po večeroch rozdávala s jej osobným trénerom. Otvorený vzťah však platí pre obe strany a to je nutné prijať.

Nie je vhodné vyvíjať nátlak alebo žiarliť, pokiaľ si vaša partnerka užíva rovnako alebo viac, ako si užívate vy. Pokiaľ jej nie ste ochotný ponúknuť rovnaké množstvo slobody, ako ona vám, nemá to význam.

Nezabúdajte na svojho partnera

Keď ukončíte sttriktnú diétu, chutí poriadny medium rare steak ešte lepšie ako zvyčajne. Nezabúdajte však na to, kto za vami celý čas stojí, aj napriek vašim výmyslom o otvorenom vzťahu. Žijete síce sen každého mladého milovníka žien, no ak vám na vašej partnerke záleží, je potrebné jej stále venovať dostatok času a pozornosti.

Nie je nutné vymýšľať exkluzívne výlety a večere, stačí si naozaj vyhradiť čas, počas ktorého budete spolu a budete sa venovať len jeden druhému.

Rozprávajte sa o tom

Takže ste sa stretli s pár ženami a váš vzťah je naďalej fajn. Vaše 26-ročné ja sa cíti ako budúci Hugh Hefner. Všetko je super, či?

Vlastne ani nie. To, že to funguje pár týždňov neznamená, že to tak bude navždy. Preto je nutné sa so svojim partnerom neustále rozprávať o tom, ako to vníma ona. Možno zistíte dokonca vy, že chcete zatiahnuť žalúzie a celú ideu otvorených vzťahov zavrhnúť.

Ktovie, možno sa budete neustále utvrdzovať v tom, že vám to takto vyhovuje a prežijete šťastný život. V každom prípade je to téma, ktorej sa treba venovať na pravidelnej báze.

Testujte sa

Koniec moralizovania (ako keby si nezlíznem kritiku za to, že nie som dosť konzerva), posledný bod je venovaný samotnej stránke zdravia.

Je nutné sa pravidelne testovať na sexuálne prenosné choroby a to aj napriek tomu, že si obaja dávate dobrý pozor.

Shopping cart

Total
Shipping and discount codes are added at checkout.
Checkout