Pokiaľ ide o snahu vyzerať ako muž dobre, leto je pre nás všetkých jednoznačne najkomplikovanejším ročným obdobím.

Ale žiadny strach, pripravil som pre vás tipy, s ktorými budete mať v otázke letnej módy jasno. Ak neviete, čo na seba, v tomto článku vás tejto dilemy zbavím.

Ako sa obliecť na letné počasie

Letná móda ako taká je veľmi jednoduchá a čo sa týka základnej výbavy šatníka, je veľmi nenáročná. Potrebujete len:

Slnečné okuliare

Jeden kvalitný pár slnečných okuliarov vie urobiť šialený rozdiel. Osobne som v tomto prípade fanúšik mainstreamu a volím klasické dizajny od Ray-Banu, pretože tie vyzerajú dobre prakticky na každom.

Nezabúdajte na vrstvenie

Akokoľvek máte pri pohľade na oblohu pocit, že nepotrebujete nič viac ako tričko a fľašu s vodou, opak je pravdou. Čím viac sa zem zahrieva, tým väčšia je pravdepodobnosť letných búrok, preto je vhodné vybaviť sa na leto aj pár kúskami, ktoré vás podržia v prípade chladnejších večerov. Kúpte si aspoň jeden kvalitný letný blazer (ideálne z ľanu) a jednu ľahkú bomberu/riflovú bundu. Len pre istotu.

Basic tričká

Basic tričká sú v lete vašim najlepším priateľom. Ak na to máte náladu, môžete sa vyhrať s farbami, osobne však preferujem základné farby – biela, čierna a navy. Pestrofarebné tričká so sebou nesú zvýšené riziko viditeľných škvŕn od potu, čoho vás biele tričko do veľkej miery zbaví. V prípade príliš horúceho počasia sa vyhnite napasovaným tričkám a voľte voľnejšie strihy.

Výhodou basic tričiek v základných farbách je najmä fakt, že vyzerajú dobre prakticky so všetkým – s riflami, chinos aj šortkami.

Krátkorukávové košele

Nie je krátky rukáv ako krátky rukáv. “Krátko”rukávové košele s rukávmi po lakeť si môžete vziať na vidiecku zabíjačku, nie do ulíc. Za to vkusná košeľa s kratším rukávom, obopínajúcim biceps, to už je o niečom inom.

Najmä v lete je pri košeliach priestor na experimenty, pokojne sa vyhrajte so vzormi, prípadne ich rozopnite a noste len tak cez tričko.

Pri košeliach je v lete dôležité sústrediť sa najmä na materiál. Aj bavlna je fajn, ale vašim najlepším spoločníkom bude jednoznačne ľan.

Polokošele

Ak sa vám nechce obliekať do košele, polokošela je niečo ako dieťa tričiek a košiel. Inak povedané, je to to najlepšie z oboch svetov. Budete v nej vyzerať dobre tak na pracovisku, ako aj na rande. A nikto vám nemôže povedať ani slovo.

Čomu sa v lete vyhnúť

V lete je ešte väčšou tému ako to, čo dať na seba, to, čo na seba nedať. Leto je zo všetkých ročných období matkou všetkých faux pas, preto je dobré sa vopred informovať, čomu sa vyhnúť.

Hore bez

Ak nie ste na pláži alebo v súkromí vlastnej záhrady, prekročili ste hranice. Chápem, že ste na svoje vyrysované telo hrdí, no kráčať hore bez po meste je jednoducho neprijateľné. Zúfalé situácie si vyžadujú zúfalé riešenia, no ako muži by sme mali mať stále nejakú úroveň.

Slnečné okuliare vnútri

Toto nie je pravidlo pre leto, ale pravidlo pre všetky ročné obdobia. Prečo je to ale tak? Pretože budete vyzerať ako hlupák. Aj keď len prechádzate podchodom 15 sekúnd, dať si okuliare na hlavu alebo na golier nie je zas také ťažké, či?

3/4 nohavice

Existencia týchto nohavíc je pre mňa záhadou, no to, že existujú, vám ešte nedáva právo si ich kúpiť. Teda pokiaľ nie ste veslárom na gondolách v Benátkach, potom je to v poriadku. Inak nie. Vážne.

Sandále s ponožkami

Ani neviem, či je nutné to extra rozoberať. Nie, nie, nie a nie. Za žiadnych okolností. Nikdy.

Ďalšie tipy

  • Buďte vyberaví a sústreďte sa na jednoduché farby a absolútne základy, ktoré môžete medzi sebou kombinovať.
  • Dajte si dobrý pozor na výber materiálov, polyester vás v lete zabije. Ideálna je ľan, poslúži aj bavlna.
  • Nohavice po členky sú trendom tejto sezóny, ktorý nevydrží. Ak ale nie ste fanúšik nadčasovosti, ok. No čokoľvek kratšie a stále pod kolená bude proste vyzerať zle.
  • Šortky nezabíjajú eleganciu a k letu patria, len nezabúdajte na to, že sa na určité udalosti a miesta nehodia.
  • Flip-flopy patria na pláž, nie do práce. Zvoľte radšej biele tenisky alebo desert boots.

Shopping cart

Total
Shipping and discount codes are added at checkout.
Checkout