Sako jednoducho patrí do každého šatníka. Nemusíte pracovať ako obchodník či realitný maklér, aby sa vám pánske saká zišli. Príležitosť obliecť si ich sa nájde hocikedy, preto by ste tie správne mali mať nachystané. Bez ohľadu na to, či ide o saká športové alebo elegantné, ich noseniu zodpovedajú aj isté pravidlá. Ak chcete vyzerať v saku dobre, mali by ste sa naučiť, ako ich nosiť.

Posledný gombík rozopnúť

Sako si nikdy nezapínajte na všetky gombíky. Spodný by mal vždy zostať rozopnutý. Najčastejšie sa nosia na saku dva gombíky. V prípade, že je niekto vyšší, môže mať tri. Na sako so štyrmi gombíkmi úplne zabudnite, ak ho v šatníku máte, čím skôr sa ho zbavte.

Aké košele pod pánske saká?

Pod sako samozrejme patrí košeľa. Pravidlom je, že rukáv na saku by mal byť približne o jeden centimeter kratší než rukáv košele. Určite zabudnite na košeľu s krátkym rukávom, pokazíte tým celkový vzhľad. Keď si sako potom dáte dole, môžete pôsobiť ako vodič autobusu.

Rozmery saka

Aby ste v saku vyzerali naozaj dobre, musíte dbať aj na to, aby malo správne rozmery. Sedieť by vám malo predovšetkým v oblasti hrudníka. Dĺžka rukávov či samotného saka sa dá upraviť, s nesprávnou šírkou však už nič nespravíte. Keď máte sako oblečené, tak rukáv by mal končiť pri zápästí. Čo sa týka strihu, nosia sa viac užšie a kratšie saká. Pokojne môže byť aj vypasované sako. Na akcie, ktoré sa konajú po devätnástej hodine, by ste mali mať oblečené sako s jedným rozparkom. Počas dňa môžu byť rozparky aj dva.

Preč s visačkou

Ak ste si kúpili drahší oblek, môžete na ňom mať našitú visačku s menom značky. K rukávu je však schválne prichytená len jemnými stehmi, aby ju bolo možné jednoducho odstrániť. Nachádza sa tam len na predajné účely, takže ju radšej dajte dole.

Shopping cart

Total
Shipping and discount codes are added at checkout.
Checkout