Použitie tradičného mydla na holenie je komplikovanejšie ako využitie gélov či pien z reklám, no zároveň v sebe skrýva nepopísateľné kúzlo. Je to jednoducho klasický pánsky rituál, ktorý nám pripomína, kým sme naozaj ako muži boli, než prišla éra metrosexuálov.

Tieto mydlá sa zvyčajne predávajú v malých nádobkách, podobných hokejovému puku, pričom sú zvyčajne balené v plaste či dreve. A hoci jedna nádobka takéhoto produktu nie je úplne lacná záležitosť, treba sa pozrieť na celý obraz – jedna nádobka vydrží naozaj dlho a v konečnom dôsledku je tak tradičné mydlo podstatne lacnejšou záležitosťou, ako na prvý pohľad lacné gély a peny v spreji.

Faktom tiež je, že narozdiel od týchto gélov si mydlá na holenie vyžadujú pred aplikáciou na tvár trochu prípravy. Toto mydlo sa kombinuje s vodou, pričom sa následne obsah štetkou na holenie vyšľahá do hustej peny, ktorá sa nanesie na tvár. Tradičné holenie skutočne nie je pre tých, ktorí rátajú každú minútu. Je pre mužov – pôžitkárov, ktorí si vedia vychutnať chvíľu pre seba.

Všetky produkty na holenie majú rovnaký význam, či už ide o krémy, gély alebo peny – ich cieľom je pokožku zmäkčiť a chrániť. Tradičné mydlá však ponúkajú extra hydratáciu, ktorá zbaví pokožku nadbytočného kožného oleja. Vďaka tomu je oholenie jemnejšie a hladšie, obzvlášť pokiaľ ide o naozaj husté a mohutné brady. Väčšina mydiel na holenie sa vyrába z loja, ktorý sa získava z hovädzieho tuku.

Ako správne namiešať mydlo?

Vytvoriť z tradičného mydla kvalitnú, hutnú penu, je extrémne dôležité a je to zároveň náročnejšie, než sa to na prvý pohľad zdá. Preto som sa rozhodol využiť návod kolegov z holitka.cz.

Najlepšie značky mydiel na holenie

Taylor of Old Bond Street

Ak máte radi tradičné holenie, obráťte sa na tradičné značky. Britská značka Taylor of Old Bond Street vyrába najkvalitnejšie produkty na holenie už od roku 1854. Osobne preferujem ich produkty s vôňou santálového dreva, no viac ako 160 rokov tradície je zárukou, že každý produkt je absolútnou špičkou.

V našom e-shope navyše ponúkame dostupnejšie mydlá v umelej nádobke, ako aj mydlá v elegantnej drevenej nádobke pre náročnejších.

KÚPIŤ NA GENTLEMANI.SK

Bathhouse

Menej známa značka, ktorá minulý rok oslávila 20 rokov existencie, má svoj pôvod v severnom Anglicku. Ich produkty sa vyznačujú okrem vysokých štandardov aj tým, že drvivá väčšina ingrediencií má čisto prírodný pôvod.

V našom e-shope ponúkame tieto mydlá v drevených nádobkách, ktoré sú oproti produktom od Taylora o niečo dostupnejšie.

KÚPIŤ NA GENTLEMANI.SK

Proraso

 

Taliansku značku Proraso založil Ludovico Martelli v roku 1908 vo Florencii a za vyše 100 rokov sa stala legendou na poli kvalitnej pánskej kozmetiky.

Značku Proraso síce v portfóliu nemáme, no kúpiť si ju môžete u našich priateľov z Begentleman.sk.

KÚPIŤ NA BEGENTLEMAN.SK
zdroj: autor, fashionbeans.com

Shopping cart

Total
Shipping and discount codes are added at checkout.
Checkout